O nás

Most Pride vznikl jako iniciativa studentů*studentek a mladých lidí z Mostu, kteří chtěli*y vytvořit platformu pro queer lidi ve svém okolí - tedy v regionu mimo Prahu, ve kterém queer lidé a především queer mládež doposud neměla bezpečný prostor kde se potkávat a být sami sebou. Vytvoření prostoru pro LGBT+ komunitu na Mostecku považovali zakladatelé*zakladatelky Karolína Nodesová, Adam Malý a Sára Malá za důležité hlavně i proto, že tento region s sebou nese určitá specifika, kvůli kterým není život queer osob žádný med - o tomto se přesvědčili na vlastní kůži, jelikož v regionu dlouhodobě žijí jako otevřeně queer osoby.

Most Pride byla zpočátku “jen” iniciativa, která by LGBT+ mládeži umožnila se potkávat i mimo online prostor v místě jejich bydliště - princip, který je v mnoha regionech běžný, ale v severních Čechách do roku 2022 bohužel neexistující. Od první schůzky týmu Most Pride do prvního Pridu v severních Čechách uběhlo jen pár měsíců. I takto krátká chvíle viděla obrovský posun Most Pridu - z malé iniciativy se stal suverénní regionální Pride, který na svůj první ročník přilákal stovky účastníků a nespočet vystupujících. Most Pride se stal důkazem toho, že LGBT+ lidé žijí opravdu všude a zájem o to vytvářet komunitu queer lidí je velký i na Mostecku.

Po úspěšném prvním ročníku se iniciativa rozrostla o několik dalších členů a tak bylo pro tým Most Pride dalším logickým krokem založit spolek, a to za účelem pořádání dalších aktivit zaměřených na LGBT+ lidi na Mostecku a okolí. Do spolku Most Pride se dnes můžeš přidat i ty, stačí vyplnit přihlášku na našich stránkách!

Mimo hlavní program Most Pride se spolek zaměřuje na vytváření bezpečného prostoru pro queer lidi z Mostu a okolí. Spolupracují s místními podniky, kde například pořádají přednášky, či jiná setkání komunity. Díky působení na sociálních sítích má Most Pride široké spektrum příznivců a právě na sociálních sítích se Most Pride snaží upozorňovat na specifika životů queer lidí v regionech mimo Prahu.